SZC logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum

OM kód: 203058/008 | 1101 Budapest, Salgótarjáni út 53./b

Intézmény logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikum

HírekKözérdekű adatokKRÉTA

Hírek

2024. ápr. 26.


HA

  • hír
  • verseny
  • szakképzés

Idén is a csúcson: Patakys versenyzők mindkét szakmánkban az OSZTV dobogón!

Infokom és Rendszerüzemeltető technikusaink idén is kitettek magukért!

Idén is a csúcson: Patakys versenyzők mindkét szakmánkban az OSZTV dobogón!

Minden évben a legnagyobb presztizsű szakmai verseny az OSZTV, a kapcsolódó SzakmaSztár fesztivál pedig hagyományosan a szakképzés ünnepe. A versenyzők minden évben több körös selejtezőkön verekszik át magukat - komoly megmérettetéseken dől el, ki az adott szakma legjobbja az aktuális évben.

A Pataky diákjai szerencsére évről évre bizonyítják rátermettségüket és kiváló versenyszellemüket, rendre sikerül a döntőbe jutni. Néha a győzelem is összejön, ami egészen kivételes dicsőség.

Idén is mindkét szakmában sikerült a fiúknak a legszűkebb elitbe kerülni:

Az Informatikai rendszer- és alkalmazásüzemeltető technikus szakmában a szokásosan kemény és népes mezőnyben a kiváló 3. helyezést érte el Nagy István 2/14B osztályos tanulónk. Ahogy az már hagyomány jó pár éve, felkészítő tanára és osztályfőnöke Pesti Zoltán tanár úr volt.

Az Infokommunikációs hálózatépítő és -üzemeltető technikus szakmában sem volt kisebb a verseny, a feladatok is a szokásos komoly kihívásokat támaszották. Sokadszorra "kell" megemlítenünk Pataki Zoltán 2/14A osztályos tanulónkat, aki nem sokkal lemaradva a győzelemről az előkelő 2. helyezést hozta el! Szorosan mögötte Kovács Kristóf a 3. helyen végzett, ő szintén a 2/14A osztályba jár még pár napig. Ezzel a dobogó pontosan kétharmadát foglalták el! :) Felkészítőjük és osztályfőnökük Gudmon Zsolt tanár úr volt.

Meg kell említenünk mindkét szakma többi versenyzőjét is, akik bár a dobogóra idén nem fértek fel, de jelentős mennyiségben szereztek eredményeikkel különféle mértékű vizsgamentességet a közelgő technikus vizsgára.

Mindannyiuknak szívből gratulálunk a Pataky közössége és az iskola vezetése nevében, további fényes szakmai sikereket kívánva!

via szakmasztar.hu

ui.: a díjkiosztóról érkező képekkel később frissítjük az oldalt

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Európabajnokok lettek (ex)Patakys diákjaink!

Európabajnokok lettek (ex)Patakys diákjaink!

Bandúr Tamás és Koncsik Zsolt - iskolánk öregdiákjai - Európa-bajnokok lettek informatikai rendszerüzemeltető versenyszámban, csapatversenyben.

2023. szept. 10.


HA

Az Én távközlésem - MetalCom verseny

Az Én távközlésem - MetalCom verseny

Ezüstérmet nyert a Pataky csapata az Én távközlésem elnevezésű versenyen!

2024. máj. 3.


HA


Partnereink

SZC logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum


Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikum

1101 Budapest, Salgótarjáni út 53./b

Telefon: +36 70 502 1012

E-mail: pataky@pataky.hu

OM azonosító: 203058/008


2024Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikum